Badania diagnostyczne

USG ( ultrasonografia)

Za pomocą naszego sprzętu USG możliwe jest prowadzenie zaawansowanej diagnostyki ultrasonograficznej zarówno w kontekście osób dorosłych jak i dzieci.
Oferujemy USG:
dla dzieci, dla osób dorosłych, urologiczne, dla kobiet ( piersi, ginekologiczne i podczas ciąży)

EKG ( elektrokardiografia)

Spirometria spoczynkowa

To badanie nieinwazyjne, które ma służyć do pomiaru objętości i pojemności płuc. Sprawdza również przepływ powietrza w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. By badanie wyszło poprawnie należy się zgłosić w dobrym stanie ogólnym, nie powinno się palić tytoniu w ciągu 24 godzin przed badaniem oraz bezpośrednio przed wizyta nie należy wykonywać żadnego większego wysiłku fizycznego.

Videofiberoskopia

Fiberoskopia jest badaniem wykonywanym za pomocą elastycznego endoskopu, który pozwala na dokładne obejrzenie jam nosa, nosogardła, gardła środkowego i dolnego oraz krtani. Fiberoskopię wykonujemy u dzieci i dorosłych. Jest to bezpieczna metoda diagnostyczna niewymagającą głębokiego znieczulenia. Obraz badanych narządów widoczny jest na monitorze.
Testy skórne - Testy skórne należą do podstawowych metod diagnostycznych alergii. Wykonuje się je w celu potwierdzenia czynnika, który wywołuje występujące u pacjenta reakcje alergiczne.
Testy alergiczne (płatkowe) - naskórkowe testy płatkowe (NTP) to szybka, skuteczna i bardzo bezpieczna metoda pozwalająca lekarzowi na stwierdzenie występowania różnych odmian wyprysku. Takie badanie pozwala na wykrycie najpopularniejszych alergenów, które odpowiadają za wywoływanie reakcji alergicznych. Zaliczamy do nich m.in. konserwanty, substancje zapachowe, metale (nikiel, kobalt, chrom), niektóre składniki leków, a także substancje barwiące.
Testy natywne z pokarmami- zdiagnozowanie alergii pokarmowej jest trudne ze względu na ilość czynników wpływających na pojawienie się reakcji uczuleniowej: ogólną ilość produktów w diecie, ilość produktów przetworzonych, sposób przechowywania żywności. Poza tym większość pacjentów jest uczulona na więcej niż jeden alergen dlatego też proponujemy wykonanie testów natywnych w celu dokładnego zdiagnozowania pacjenta.Testy natywne to testy ze świeżymi alergenami. W testach natywnych odpowiednio przygotowane, świeże produkty spożywcze aplikowane są na skórę.

  • Testy płatkowe ( kontaktowe)- służą do wykrywania alergii kontaktowej (alergia typu późnego), na związki drobnocząsteczkowe takie jak metale, leki, kosmetyki, perfumy, substancje zapachowe czy składniki gumy. Tego typu alergia może być przyczyną alergicznego kontaktowego zapalenia skóry.
  • Testy wodorowe (WTO)- Wodorowy test oddechowy pozwala określić poziom wodoru w wydychanym powietrzu, po podaniu pacjentowi węglowodanów (cukrów). Wodór jest wytwarzany w procesie fermentacji przez bakterie obecne w jelicie grubym i cienkim. W przebiegu niektórych chorób część węglowodanów przyjętych z pokarmem nie zostaje strawiona i ulega nadmiernej fermentacji. Ma to miejsce w różnych rodzajach nietolerancji cukrów, np. nietolerancji laktozy, fruktozy itd.
Zarezerwuj
wizytę