Konsultacje lekarskie wielu specjalności oraz oferta badań diagnostycznych w tym badań laboratoryjnych. Medycyna podróży.

+48 570 577 000

przyladek@przyladekzdrowia.pl
ul. Kamieńskiego 47; Kraków, 30-644

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

08:30 - 19:30

+48 570 577 000

przyladek@przyladekzdrowia.pl

ul. Kamieńskiego 47

Kraków, 30-644

Follow Us
Przylądek Zdrowia  >  porady   >  Szczepienia przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu

Szczepienia przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu

Drodzy pacjenci, pragniemy poinformować o możliwości zaszczepienia się przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. Jeszcze nie jest za późno, aby ochronić się w tym sezonie.

Kleszczowe zapalenie mózgu powoduje wirus przenoszony poprzez ukąszenia kleszczy. Wirus ten jest groźny dla naszego układu neurologicznego, może powodować poważne zakażenia mózgu, rdzenia kręgowego i opon mózgowych, a w najcięższych przypadkach prowadzić do utrat przytomności, śpiączki oraz śmierci. Z tego względu warto pomyśleć o szczepieniu już teraz.

Przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu szczepimy dzieci od 1. roku życia i dorosłych. Podstawowy schemat szczepień obejmuje podanie trzech dawek, przy czym odstęp między pierwszą a drugą dawką szczepienia to 1-3 miesiąca. Jeśli zachodzi taka potrzeba i zależy nam na tym, aby szczepionka zadziałała szybciej, istnieje możliwość podania drugiej dawki szczepionki nawet po dwóch tygodniach od otrzymania pierwszej. Trzecią dawkę podaje się po roku.  Proszę pamiętać, że za każdym razem o kwalifikacji decyduje lekarz. Nasi lekarze przekażą Państwu kompleksowe informacje związane z planem szczepienia oraz dawkami przypominającymi.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na wizyty pod numerem telefonu 570 577 000