Z nami Twoja podróż będzie bezpieczna!

Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży
Od 2011- Przylądek Zdrowia ma status Certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży, w którym wykonujemy szczepienia profilaktyczne dla osób wyjeżdzających do krajów o odmiennym klimacie, prowadzimy profilaktykę przeciwmalaryczną i przeciwko biegunce podróżnika, doradzamy jak wyposażyć apteczkę podróżnika.
Zapewniamy dostępne na miejscu skuteczne środki ochrony przed ukąszeniami komarów, tzw. repelenty (bezpieczne również dla dzieci).
Kompleksowe usługi związane z podróżami świadczymy dla osób w każdym wieku. Zapraszamy podróżników indywidualnych, całe rodziny z dziećmi oraz grupy wyjazdowe.
Nasza ofertę kierujemy również do pracodawców i pracowników indywidualnych wyjeżdzających do pracy w kraje pozaeuropejskie.
Szczepienia obowiązkowe i zalecane
Wakacje w tropiku to wspaniałe wrażenia i spotkania z inną kulturą.
W egzotycznych rejonach świata turysta narażony jest na choroby tropikalne oraz powszechnie występujące drobnoustroje, związane z odmiennym poziomem warunków sanitarnych.
Mogą one pokrzyżować nawet najciekawsze plany urlopowe dlatego zachęcamy do wizyty w naszej specjalistycznej placówce by skutecznie temu zapobiec.
Nasi specjaliści zaproponują obowiązkowe i zalecane szczepienia dostosowane do celu i charakteru podroży, ustalą wskazania do profilaktyki malarii jeśli turysta udaje się w rejon zagrożony tą chorobą oraz dadzą wskazówki co zrobić podczas często występującej biegunki podróżnika.
Przekaże również wytyczne dotyczące bezpiecznego zachowania i zapobiegania chorobom zakaźnym w tropiku oraz zaleci odpowiednie wyposażenie apteczki podróżnej.
Apteczka Podróżnika
Przed planowaną podróżą należy dobrze zaopatrzyć swoją apteczkę podręczną.
Oprócz zapasu leku na istniejącą chorobę przewlekłą u podróżnika, powinny się w niej znaleźć, w zależności od rejonu docelowego: lek przeciwmalaryczny, repelent przeciwko ukąszeniom owadów, lek przeciwbiegunkowy, lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, lek przeciwalergiczny, antybiotyk, środki dezynfekcyjne do odkażania skóry, krople do oczu i uszu, środki opatrunkowe.
Konieczne są także: zapasowa para okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych (osoby z wadą wzroku), okulary przeciwsłoneczne, krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, nożyczki, scyzoryk, pęseta (wyjmowanie ciała obcego, np. drzazgi), rękawiczki lateksowe (opatrywanie ran), a w niektórych przypadkach także folia ratownicza NRC.
Do dokumentów, które zabieramy w podróż należy : polisa ubezpieczeniowa (ubezpieczenie kosztów leczenia, transportu, następstw nieszczęśliwych wypadków), paszportu i jego kserokopia , w także Międzynarodowy Certyfikat Szczepień (tzw. żółta książeczka).
Od ponad 8 lat moje dzieci są pod opieką pediatryczną i alergologiczną pani doktor Izabeli Tarczoń. Dzięki jej ogromnej wiedzy i niezwykle szczególnego podejścia do każdego dziecka zdiagnozowaliśmy i skutecznie przeleczyliśmy wiele schorzeń, zarówno tych, które często występują u dzieci, jak i takich, których diagnoza wymaga doświadczenia, wiedzy, dociekliwości, wielokrotnych powtórzeń badań oraz szczegółowych zaleceń. Pani doktor Iza jest dla nas również jedynym lekarzem, z którym konsultujemy się przed każdą zagraniczną podróżą, zwłaszcza do krajów, gdzie służba zdrowia jest mniej rozwinięta. Zawsze służy nam wsparciem medycznym w sytuacji wystąpienia infekcji podczas podróży lub konieczności konsultacji pomiędzy lekarzem w danym kraju a lekarzem pierwszego kontaktu. Dzięki pani doktor Tarczoń czujemy się bezpiecznie w każdym miejscu i w każdej podróży.