a

Konsultacje lekarskie wielu specjalności oraz oferta badań diagnostycznych w tym badań laboratoryjnych. Medycyna podróży.

+48 570 577 000

przyladek@przyladekzdrowia.pl
ul. Kamieńskiego 47; Kraków, 30-644

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

08:30 - 19:30

+48 570 577 000

przyladek@przyladekzdrowia.pl

ul. Kamieńskiego 47

Kraków, 30-644

Follow Us
 
dr hab. n. med. Anna Wędrychowicz

dr hab. n. med. Anna Wędrychowicz

Endokrynolog dziecięcy, Endokrynolog osób dorosłych

Absolwentka Wydziału Lekarskiego UJCM w Krakowie, starszy asystent Kliniki Endokrynologii Dzieci i Młodzieży Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, adiunkt Kliniki Endokrynologii Dzieci i Młodzieży, Katedry Pediatrii, Instytutu Pediatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Specjalista pediatrii, endokrynologii, diabetologii oraz endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu wydzielania wewnętrznego u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych: chorób tarczycy, w tym wrodzonej niedoczynności tarczycy, zaburzeń wzrastania, zaburzeń dojrzewania i rozwoju płciowego, chorób nadnerczy, przytarczyc, chorób przysadki mózgowej, moczówki prostej, cukrzycy oraz otyłości i jej powikłań.

Ma unikatowe doświadczenie wśród endokrynologów w pracy z pacjentami hematologicznym, onkologicznym oraz z pacjentami z zaburzeniami odporności. Jest ekspertem w zakresie diagnostyki  i terapii powikłań endokrynologicznych po leczeniu onkologicznym, w szczególności po przeszczepieniu szpiku kostnego. Posiada również wieloletnie doświadczenie w zakresie terapii ludzkim, rekombinowanym hormonem wzrostu.

Ceniony, doświadczony nauczyciel akademicki, od wielu lat kształcący młodych lekarzy, pediatrów, endokrynologów i diabetologów.

Samodzielny pracownik naukowy, autor rozdziałów w podręcznikach dla studentów i młodych lekarzy oraz licznych publikacji z dziedziny medycyny w czasopismach o zasięgu międzynarodowym.

Endokrynolog ( dzieci i osób dorosłych) – Znalezienie przyczyn problemów hormonalnych oraz ich terapia. Po skierowaniu pacjenta na badania i postawieniu diagnozy dobranie sposobu leczenia, którym może być farmakoterapia czy leczenie chirurgiczne.

 

Skip to content