Konsultacje lekarskie wielu specjalności oraz oferta badań diagnostycznych w tym badań laboratoryjnych. Medycyna podróży.

+48 570 577 000

przyladek@przyladekzdrowia.pl
ul. Kamieńskiego 47; Kraków, 30-644

Aktualności

Poniedziałek - Piątek

08:30 - 19:30

+48 570 577 000

przyladek@przyladekzdrowia.pl

ul. Kamieńskiego 47

Kraków, 30-644

Follow Us
 
lek. med. Anna Zaniewska-Tekieli

lek. med. Anna Zaniewska-Tekieli

Hematolog, Onkolog dziecięcy, Pediatra

Umów wizytę

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (2002).

Pediatra i specjalista Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Lekarz z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu dzieci. Pracowała wiele lat w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej, od 2023 kontynuuje leczenie najciężej chorych dzieci w Ośrodku Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych w Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu  Bierze udział w licznych konferencjach naukowych w kraju i za granicą.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Pracuje również jako wykładowca Medical School  in English Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W codziennej praktyce lekarskiej zajmuje się leczeniem schorzeń krwi  występujących w wieku dziecięcym, takich jak – niedokrwistości (anemie), skazy małopłytkowe, zaburzenia układu krzepnięcia, zaburzenia odporności i liczby krwinek białych (neutropenia).

Pani Doktor diagnozuje również powiększenie węzłów chłonnych (limfadenopatia), jak też wątroby i śledziony u dzieci. Jako onkolog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób nowotworowych występujących u najmłodszych pacjentów: białaczek, chłoniaków guzów litych w różnych lokalizacjach.

Udziela też porad z zakresu opieki nad pacjentami w trakcie i po leczeniu onkologicznym w dzieciństwie, zarówno leczonych chemioterapią, radioterapią czy opieki długoterminowej nad pacjentami po przeszczepieniu komórek krwiotwórczych (szpiku).

Posiada biegła znajomość języka angielskiego, podstawową niemieckiego i włoskiego.